Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Ürünlerimiz Rektifiye Nedir ? İletişim
   


 
 • 25-28 şubat 2016
  eurasia motobike expo motosiklet fuarı
 • Alış
  Satış
    Dolar
    Euro


    
   
    Online
    Bugün
    Dün
    Toplam
    IP
  :
  :
  :
  :
  :
  1
  4
  18
  81,521
  100.28.0.143
    

   
  IZMIR 
  SİLİNDİR REKTEFİYE : 

   2 zamanlı ve 4 zamanlı tüm  silindirler,  pistonun hareketiyle    sürtünmeye bağlı olarak belirli bir ölçüde aşınırlar. Bu aşınma    ileri  seviyeye geldiğinde pistonun yanma odasında  yakıt ve    hava karışımını sıkıştırarak güçlü bir patlama yapmasını    engeller yani kompresyonu azaltır.. Bunun sonucu  2 zamanlı    motorlarda aşırı yakıt tüketimine ve motorun  performansının    düşmesine  4 zamanlı motorlarda ise  yağ yakma ve  motor    gücünün azalmasına neden olur.

   Atölyemizde bir numara büyük pistona göre markaların    öngördüğü boşluk değerlerinde motoru rektefiye yapıp tekrar    eski performansına ve kompressiyon değerlerine    kavuşturuyoruz.


   KRANK KOL MONTAJI  VE BALANS :


   2 zamanlı ve 4 zamanlı  250 cc ye kadar olan motosiklerin çoğunun krank sistemi   biyel kolu içi bilyalı sistemdir. Bu sistem biyel kollarının değiştimeye müsait bir  şekilde  yapılmıştır. Çalışmaya  bağlı olarak  biyel kolunun içindeki pim,  bilya ve kol  içi yüzeyi   aşınır. Bu aşınmaya birlikte motorda rahatsızlık verici bir ses meydana  gelir bu ses  önemsenmezse daha ileriki aşamalarda kol içi bilyası dağılır  krank  dönemez hale gelir  ve motorun güç aktarma organları durur.

   Atölyemizde krankların biyel kolları yenisiyle değiştirilerek  ve krankların balansları  alınarak sorun çözülür.

   
    

   GÖMLEK ÇAKMA :

   Aşınan silindirler  büyük ölçüdeki  pistonlara rektefiye yapılarak  faliyetlerini sürdürürler.  Ancak  markaların öngördüğü  en  büyük pistona göre rektefiye yapıldıktan sonra silindirin  rektefiye hakkı kalmaz. Bu sorunda silindirin içinin standart  boyuta küçültülmesiyle yani  gömlek çakmayla çözülür. Gömlek özel alaşımlı motorlar için üretilmiş bir döküm türüdür.
   Atölyemizde her ölçüde motosiklet  deniz motoru  ve ağaç kesim motoruna orijinal ölçülerine  sadık kalınarak gömlek  çakılır.

  Ana Sayfa  -  Hakkımızda  -  Hizmetlerimiz  -  Ürünlerimiz  -  Rektifiye Nedir ?  -  İletişim